git-manpages-l 10n - en to mr translation catalogue (10 entries)

note: type: Labeled list
en: --shallow-since=<date>
mr: --शॅलो-येथून=<दिनांक>

note: type: Plain text
en: Be verbose.
mr: वर्बोज व्हा.

note: type: Title -
en: NAME
mr: नाव

note: type: Plain text
en: git-add - Add file contents to the index
mr: git-add - निर्देशांकात फाईल सामग्री जोडा

note: type: Title -
en: SYNOPSIS
mr: सारांश

note: type: Title -
en: DESCRIPTION
mr: वर्णन

note: type: Title -
en: OPTIONS
mr: पर्याय

note: type: Labeled list
en: <pathspec>...
mr: <pathspec> ...

note: type: Plain text
en: For more details about the <pathspec> syntax, see the 'pathspec' entry in linkgit:gitglossary[7].
mr: <pathspec> वाक्यरचना विषयी अधिक तपशीलांसाठी,linkgit:gitglossary[7] मध्ये 'pathspec' प्रविष्टी पहा.

note: type: Plain text
en: Allow adding otherwise ignored files.
mr: दुर्लक्ष केलेल्या फायली जोडण्याची परवानगी द्या.
