git documentation - en to pl translation catalogue (58 entries)

note: type: Plain text
en: Remove unnecessary whitespace.
pl: Usuń niepotrzebne białe znaki.

note: type: Plain text
en: Download from a remote Git repository via HTTP.
pl: Pobierz ze zdalnego repozytorium Git poprzez HTTP.

note: type: Title -
en: DATE FORMATS
pl: FORMATY DATY

note: type: Plain text
en: a colon.
pl: dwukropek.

note: type: Plain text
en: a space.
pl: spacja.

note: type: Plain text
en: path for "src"
pl: ścieżka z "src"

note: type: Plain text
en: path for "dst"; only exists for C or R.
pl: ścieżka z "dst"; istnieje tylko dla C lub R.

note: type: Plain text
en: A: addition of a file
pl: A: dodawanie pliku

note: type: Plain text
en: D: deletion of a file
pl: D: usuwanie pliku

note: type: Plain text
en: R: renaming of a file
pl: R: zmiana nazwy pliku

note: type: Labeled list
en: Example:
pl: Przykład:

note: type: Plain text
en: the number of added lines;
pl: liczba dodanych linii;

note: type: Plain text
en: a tab;
pl: tab;

note: type: Plain text
en: the number of deleted lines;
pl: liczba usuniętych linii;

note: type: Plain text
en: a newline.
pl: nowa linia.

note: type: Plain text
en: Synonym for `-p --raw`.
pl: Synonim dla `-p --raw`.

note: type: Labeled list
en: --shallow-since=<date>
pl: --shallow-since=<data>

note: type: Plain text
en: Be verbose.
pl: Bądź gadatliwy.

note: type: Labeled list
en: --server-option=<option>
pl: --server-option=<parametr>

note: type: Plain text
en: Transmit the given string to the server when communicating using protocol version 2.  The given string must not contain a NUL or LF character.  The server's handling of server options, including unknown ones, is server-specific.  When multiple `--server-option=<option>` are given, they are all sent to the other side in the order listed on the command line.
pl: Przekaż podany ciąg do serwera podczas komunikacji przy użyciu protokołu w wersji 2. Podany ciąg nie może zawierać znaku NUL lub LF.  Serwer obsługuje parametry serwera, w tym nieznane opcje, specyficzne dla niego. Po podaniu wielu opcji `--server-option = <option>`, wszystkie są wysyłane na drugą stronę w kolejności podanej w wierszu poleceń.

note: type: Title -
en: NAME
pl: NAZWA

note: type: Plain text
en: git-add - Add file contents to the index
pl: git-add - Dodaj zawartość pliku do indeksu

note: type: Title -
en: SYNOPSIS
pl: STRESZCZENIE

note: type: Title -
en: DESCRIPTION
pl: OPIS

note: type: Plain text
en: This command updates the index using the current content found in the working tree, to prepare the content staged for the next commit.  It typically adds the current content of existing paths as a whole, but with some options it can also be used to add content with only part of the changes made to the working tree files applied, or remove paths that do not exist in the working tree anymore.
pl: To polecenie aktualizuje indeks przy użyciu bieżącej zawartości znalezionej w drzewie roboczym, aby przygotować zawartość przygotowaną dla następnego zatwierdzenia. Zazwyczaj dodaje całą bieżącą zawartość istniejących ścieżek,  ale z niektórymi opcjami może być również używany do dodawania tylko części zawartości,  wprowadzonych do plików działających drzew lub usuwać ścieżki, które nie istnieją w działającym już drzewie.

note: type: Plain text
en: The "index" holds a snapshot of the content of the working tree, and it is this snapshot that is taken as the contents of the next commit.  Thus after making any changes to the working tree, and before running the commit command, you must use the `add` command to add any new or modified files to the index.
pl: "Indeks" zawiera migawkę zawartości drzewa roboczego i jest to migawka, która jest pobierana jako zawartość następnego zatwierdzenia. Tak więc po dokonaniu jakichkolwiek zmian w drzewie roboczym i przed uruchomieniem polecenia commit należy użyć polecenia "add", aby dodać nowe lub zmodyfikowane pliki do indeksu.

note: type: Title -
en: OPTIONS
pl: OPCJE

note: type: Title -
en: EXAMPLES
pl: PRZYKŁADY

note: type: delimited block -
en: $ git add Documentation/\*.txt
pl: $ git add Dokumentacja\*.txt

note: type: Title -
en: INTERACTIVE MODE
pl: TRYB INTERAKTYWNY

note: type: delimited block -
en: Update>> -2
pl: Zaktualizuj>>-2

note: type: Labeled list
en: added content
pl: zawartość dodana

note: type: Labeled list
en: removed content
pl: usuń zawartość

note: type: Labeled list
en: modified content
pl: zmień zawartość

note: type: Labeled list
en: new content
pl: nowa zawartość

note: type: Title -
en: SEE ALSO
pl: ZOBACZ TAKŻE

note: type: Title -
en: DISCUSSION
pl: DYSKUSJA

note: type: Title -
en: CONFIGURATION
pl: KONFIGURACJA

note: type: Labeled list
en: help
pl: pomoc

note: type: Plain text
en: git-clone - Clone a repository into a new directory
pl: git-clone - Klonuj repozytorium do nowej biblioteki

note: type: Labeled list
en: -o <name>
pl: -o <nazwa>

note: type: Labeled list
en: -b <name>
pl: -b <nazwa>

note: type: Title -
en: FILES
pl: PLIKI

note: type: Labeled list
en: (space)
pl: (spacja)

note: type: Labeled list
en: summary
pl: podsumowanie

note: type: Labeled list
en: from
pl: z

note: type: Plain text
en: to
pl: do

note: type: Labeled list
en: reason
pl: powód

note: type: Plain text
en: removed/deleted
pl: przeniesione/usunięte

note: type: Plain text
en: modified/changed
pl: zmodyfikowane/zmienione

note: type: Title ~
en: other
pl: inne

note: type: Title -
en: OPTIONS[[OPTIONS]]
pl: OPCJE[[OPCJE]]

note: type: Plain text
en: The total number of paths.
pl: Całkowita liczba ścieżek.

note: type: Plain text
en: author name
pl: nazwa autora

note: type: Plain text
en: author email
pl: e-mail autora

note: type: Plain text
en: This results in:
pl: Te wyniki w:

note: type: Plain text
en: Set `C'` to `C`.
pl: Ustaw `C'` to `C`.

note: type: Plain text
en: For example, with this:
pl: Na przykład z tym:
