git-manpages-l 10n - en to uk translation catalogue (19 entries)

note: type: Labeled list
en: --shallow-since=<date>
uk: --shallow-since=<дата>

note: type: Labeled list
en: --server-option=<option>
uk: --server-option=<опція>

note: type: Title -
en: NAME
uk: НАЗВА

note: type: Plain text
en: git-add - Add file contents to the index
uk: git-add - Додає вміст файлу до індексування

note: type: Title -
en: SYNOPSIS
uk: СИНОПСИС

note: type: Title -
en: DESCRIPTION
uk: ОПИС

note: type: Title -
en: OPTIONS
uk: ОПЦІЇ

note: type: Labeled list
en: --pathspec-from-file=<file>
uk: --pathspec-from-file=<файл>

note: type: Title -
en: EXAMPLES
uk: ПРИКЛАДИ

note: type: Title -
en: INTERACTIVE MODE
uk: ІНТЕРАКТИВНИЙ РЕЖИМ

note: type: Title -
en: SEE ALSO
uk: ДИВ. ТАКОЖ

note: type: Plain text
en: Part of the linkgit:git[1] suite
uk: Частина набору linkgit:git[1]

note: type: Labeled list
en: clean
uk: очистити

note: type: Labeled list
en: commit
uk: коміт

note: type: Plain text
en: gitglossary - A Git Glossary
uk: gitglossary - Глосарій Git

note: type: Plain text
en: linkgit:gittutorial[7], linkgit:gittutorial-2[7], linkgit:gitcvs-migration[7], linkgit:giteveryday[7], link:user-manual.html[The Git User's Manual]
uk: linkgit:gittutorial[7], linkgit:gittutorial-2[7], linkgit:gitcvs-migration[7], linkgit:giteveryday[7], link:user-manual.html[Посібник користувача Git]

note: type: Labeled list
en: [[def_cache]]cache
uk: [[def_cache]]кеш

note: type: Labeled list
en: [[def_core_git]]core Git
uk: [[def_core_git]]ядро Git

note: type: Labeled list
en: [[def_directory]]directory
uk: [[def_directory]]каталог
